Huawei z rekordowym wynikiem w 2015 roku

Opublikowano: 2016-04-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-huaweiHuawei odnotował w 2015 roku 61.1 miliarda dolarów przychodu, wygenerowane przez trzy sektory działalności firmy – operatorski, rozwiązań biznesowych i urządzeń mobilnych. Jest to wzrost o 37% w stosunku do 2014 roku.

Uzyskany przez Huawei roczny wzrost przychodów jest największym na przestrzeni ostatnich 7 lat. Ponadto, firma może się pochwalić zyskiem netto w wysokości 5.7 miliarda dolarów, a więc o 32% większym niż rok wcześniej. Istotną rolę w tych wynikach odegrał segment smartfonów, który zanotował 44-procentowy wzrost sprzedaży. Jak wiadomo, Huawei udało się w 2015 roku (jako pierwszej chińskiej firmie) przekroczyć granicę 100 milionów sprzedanych smartfonów. Łączne przychody grupy biznesowej Huawei Consumer (smartfony, tablety, mobilne routery, rozwiązania IoT) wyniosły 19.9 miliarda dolarów.

Bardzo dobrze poradził sobie również sektor Carrier, który wygenerował w skali roku przychód równy 35.8 miliarda dolarów (21% wzrostu względem 2014 roku) – głównie za sprawą upowszechnienia technologii 4G. Działalność sekcji Enterprise przyniosła z kolei 4.3 miliarda dolarów przychodu, czyli o 44% więcej niż przed rokiem.

W 2016 roku Huawei przewiduje kolejne wzrosty i osiągnięcie przychodu w wysokości 75 miliardów dolarów.

Źródło: Huawei, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.