Huawei zacznie aktualizować swoje smartfony do Lollipopa od przyszłego miesiąca

Opublikowano: 2015-04-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #pozostali #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-huawei-smartfony-lollipopChiński producent nie spieszy się zbytnio z zaopatrzeniem swoich produktów w najnowszą wersję systemu Android. Zmieni się to jednak już od maja, gdy Huawei rozpocznie proces aktualizacji smartfonów do Lollipopa.

Pierwszym z urządzeń, które otrzymają popularnego „lizaka” (poczynając od maja) będzie Ascend Mate7, który na rynek trafił we wrześniu zeszłego roku. Następne będą Ascend P7 oraz Ascend Mate2 – docelowo mają doczekać się Lollipopa w czerwcu. Co ciekawe, Mate2 przeskoczy bezpośrednio z Androida 4.3 Jelly Bean, a więc dość wiekowej już wersji. Jeśli chodzi o model Ascend G7, w jego przypadku można się spodziewać uaktualnienia dopiero na przełomie lata i jesieni, prawdopodobnie we wrześniu. Niedawno zapowiedziane Honor 6 Plus i Honor 4X będą musiały natomiast poczekać do sierpnia. Bardzo prawdopodobne, że poza Lollipopem, równolegle pojawi się odświeżona nakładka na interfejs Huawei Emotion UI (EMUI), która obecnie jest w wersji 3.0.

Poniżej pełna lista urządzeń z zapowiedzianą na ten rok aktualizacją do Androida 5.0 Lollipop.

news-huawei-lollipop-roadmap

Z kolei już 15 kwietnia zadebiutuje flagowy Huawei P8, który domyślnie będzie pracował pod kontrolą (prawie) najnowszej edycji Androida – prawdopodobnie 5.0.2 Lollipop.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.