Huawei zrezygnuje z nazwy „Ascend” w swoich przyszłych smartfonach?

Opublikowano: 2015-01-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

nws-huawei-ascend-mate7Według najnowszych doniesień, Huawei może zrezygnować z członu „Ascend” w nazwach swoich nadchodzących smartfonów. Pojawiły się również przecieki dotyczące następcy modelu Ascend P7.

Chiński producent zamierza ujednolicić nazewnictwo swoich produktów i wraz z nadchodzącymi smartfonami ponoć nie należy spodziewać się dotychczas znanej nomenklatury, czyli zamiast Huawei Ascend P8, pojawi się Huawei P8. Firma chce zacząć używać kombinacji liter i numerów. Zmiany mogą wejść w życie już za kilka tygodni – możliwe, że wtedy pokazany zostanie następca udanego Ascend P7.

Huawei P8 ma mieć 5.2 calowy ekran Full HD (1920 x 1080 pikseli). W urządzeniu ma się znaleźć autorski procesor producenta – ośmiordzeniowy Kirin 930. Oprócz tego będzie miał prawdopodobnie 3 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej oraz czytnik linii papilarnych. Urządzenie będzie miało obudowę wykonaną z metalu, a jego cena powinna wynieść nieco mniej niż 500 dolarów.

Możliwe, że Huawei P8 zostanie zaprezentowany podczas marcowych targów MWC w Barcelonie. W tym samym czasie możemy doczekać się również debiutu modelu D8, który ma być potężnym flagowcem, wyposażonym w 5.5 calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, 64-bitowy procesor Kirin 950 (jeszcze nie ujawniony oficjalnie), 4 GB RAM oraz dysk o pojemności 64 GB. Całość ma kosztować około 800 dolarów i przewiduje się, że premiera urządzenia nastąpi w maju tego roku.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.