IDC: Apple przejmie prawie połowę rynku smartwatchy w 2016 roku

Opublikowano: 2016-03-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #pozostali #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-apple-watch-6Według nowego raportu firmy analitycznej International Data Corporation (IDC), Apple będzie w tym roku nadal niepodzielnie rządzić na rynku inteligentnych zegarków. Spodziewana sprzedaż Apple Watch ma się zamknąć w liczbie około 14 milionów egzemplarzy.

IDC prognozuje, że popyt na Apple Watch może okazać się nieco mniejszy niż jeszcze kilka miesięcy temu, z uwagi na prawdopodobną premierę drugiej generacji modelu, która powinna pojawić się w sprzedaży w drugiej połowie tego roku. Niemniej, eksperci są zdania, że nie powstrzyma to firmy z Cupertino przed zagarnięciem większości rynku (49.4%) i sprzedaniem 14 milionów sztuk zegarka. W ramach przypomnienia, w ciągu 8 miesięcy dostępności urządzenie trafiło do 11.5 miliona konsumentów (63% udziału w 2015 roku) – tak przynajmniej wynika z analiz, jako że Apple nie ujawnia dokładnych informacji na temat sprzedaży Watcha.

news-idc-smarwatch-2016-2020

Z nowego raportu dowiadujemy się również, że czasomierze z Android Wear mają stanowić w bieżącym roku 21.4% całości, sprzedając się w nakładzie 6.1 miliona egzemplarzy. Trzecie miejsce przypaść ma rozwiązaniom opartym na autorskim systemie Samsunga. Przewiduje się, że na rynek trafi 3.2 miliona zegarków z Tizen OS, co pozwoli platformie uzyskać 11.3% udziału.

Do 2020 roku rywalizacja ma się stać bardziej zacięta – watchOS i Android Wear stanowić będą wtedy odpowiednio 37.6% i 35% rynku smartwatchy. Tizen, choć zyska na sprzedaży, ustąpi według IDC miejsca urządzeniom z RTOS (system operacyjny czasu rzeczywistego).

Źródło: IDC

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.