IDC: Globalny rynek elektroniki noszonej wzrośnie o ponad 170% w 2015 roku

Opublikowano: 2015-06-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #sprzedaż / wyniki

news-idc-wearables-raportWedług najnowszego raportu firmy analitycznej IDC, w bieżącym roku sprzedanych zostanie ponad 72 miliony wearables, co przełoży się na 173.3% wzrostu w porównaniu do 2014 roku.

Zapotrzebowanie na inteligentną galanterię staje się coraz większe. Do tej pory wielu konsumentów decydowało się na prostą, nieprzeładowaną zewnętrznymi aplikacjami elektronikę – tak przynajmniej wynika ze słów Jitesha Ubrani, analityka IDC odpowiedzialnego za coroczny raport „Worldwide Mobile Device Trackers”. Duża w tym zasługa takich producentów, jak Fitbit i Xiaomi, którzy pomogli napędzić rynek swoimi tanimi, bo kosztującymi poniżej 100 dolarów smartbandami. Na przestrzeni 2015 roku tendencja ta będzie kontynuowana. Ubrani dodał też, że wearables takie jak np. Apple Watch czy Microsoft Hololens, są prawdziwym wyznacznikiem zmian zachodzących w branży technologicznej, a stopniowe przejście na inteligentną elektronikę otwiera całe mnóstwo możliwości przed sprzedawcami, deweloperami aplikacji i producentami akcesoriów.

news-idc-wearables-2014_2019IDC spekuluje również, że smart-urządzenia w najbliższej przyszłości sprzedadzą się w nakładzie około 155 milionów sztuk, co na przestrzeni 5 lat (2014-2019) oznaczać będzie roczny wzrost wartości 42.6%.

Źródło: IDC

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.