IDC: Sprzedaż smartfonów w 2016 roku mniejsza niż zakładano

Opublikowano: 2016-06-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-smartfony-2Firma analityczna IDC zrewidowała swoje wcześniejsze prognozy, według których w tym roku na rynek miało trafić o 5.7% więcej smartfonów niż w 2015. Tradycyjnie większość sprzedaży zagarną słuchawki z Androidem, które zyskają dodatkowo na zmniejszonym zainteresowaniu iPhone’ami.

Aktualnie mówi się o wzroście w wysokości 3.1% do 1.48 miliarda urządzeń. Do 2020 roku liczba ta ma wynieść 1.84 miliarda, przy uśrednionym wzroście równym 5%. Rynek smartfonów ponownie zdominowany zostanie przez urządzenia z systemem Android, których główną siłą jest atrakcyjna dla konsumentów cena. Tymczasem iPhone’y stracą w skali roku 2% udziału, jednak sytuację może zmienić program wymiany smartfonów Apple oraz nowy, 4-calowy iPhone SE. Ponadto, gigant z Cupertino powinien nadal dobrze radzić sobie w Chinach, co w dalszej perspektywie pozwoli na zniwelowanie strat.

IDC przewiduje, że Android będzie miał pod koniec tego roku 83.7% udziału w rynku, podczas gdy w 2020 roku będzie to 85.1%. Średnia roczna wartość wzrostu ma wynieść 6%. W tym samym czasie z 15.3 do 14.5% zmaleć ma udział iPhone’ów, pomimo rocznego, uśrednionego wzrostu sprzedaży równego 2.9%. Z kolei Windows Phone zanotuje w tym roku spadek sprzedaży w wysokości 61.6%, a w latach 2015-2020 średnia ta ma wynieść 25.3%. Z danych IDC wynika, że do 2020 roku platforma Microsoftu będzie stanowiła zaledwie 0.4% rynku.

news-idc-smartfony-2016

Źródło: IDC

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.