IDC: Sprzedaż smartwatchy będzie rosła, a napędzi ją Apple Watch

Opublikowano: 2015-12-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-smartwatche-1Zdaniem firmy analitycznej International Data Corporation, Apple Watch będzie głównym akceleratorem wzrostu popularności i sprzedaży w segmencie inteligentnych zegarków w ciągu najbliższych kilku lat.  Do 2019 roku liczba sprzedanych urządzeń tego typu ma wynieść około 90 milionów.

Z danych IDC wynika, że do końca 2015 roku sprzeda się 13 milionów zegarków opartych na watchOS, czyli Apple Watchy, co przełoży się na 61.3% udziału w globalnym rynku. Android Wear odpowiadać będzie za 15.2% wszystkich smartwatchy dostarczonych na rynek, trafiając w ręce 3.2 miliona konsumentów. Smartzegarków z Tizenem sprzeda się natomiast około 1.7 miliona egzemplarzy, równając się 8.2% udziału.

W przyszłości należy się spodziewać dalszych wzrostów. Pomiędzy 2015 a 2019 rokiem watchOS uzyska średnio około 36.5% lepszy wynik niż obecnie, co ma się przełożyć na 45.2 miliona dostarczonych na rynek czasomierzy Apple i 51.1% udziału w ogólnej sprzedaży. Nie inaczej będzie w przypadku Android Wear, wspomaganego przez gigantów branży technologicznej i wejściu na rynek smartwatchy producentów tradycyjnych zegarków, chcących dostosować się do aktualnych warunków. Do 2019 roku uśredniony wzrost sprzedaży urządzeń opartych na tej platformie wyniesie 80.5%. IDC prognozuje, że zegarkowa platforma Google będzie wtedy odpowiadać za 34.3 miliona sprzedanych smartwatchy. Wszystko to sprawi, że przejmie 38.8% całego rynku.

news-idc-smartwatche-2015-2019

Za kilka lat sprzedaż inteligentnych zegarków ma osiągnąć pułap 88.3 miliona sztuk, w porównaniu do 21.3 miliona w tym roku. Średni wzrost w latach 2015-2019 ma się równać 42.8%.

Według Ramona Llamasa z IDC, smartwatche przyszłości będą wyraźnie różnić się od tych, które są dostępne w tej chwili. Mają przede wszystkim oferować łączność komórkową i raz na zawsze uniezależnić się od smartfonów, samodzielnie obsługując wszelkie aplikacje i robiąc użytek z danych rejestrowanych przez np. czujniki związane ze zdrowiem użytkownika.

Źródło: IDC, Wearable

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.