IDC: Tablety hybrydowe zyskają na popularności

Opublikowano: 2015-12-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-idc-tablety-2015Dane International Data Corporation ujawniają, że do końca 2015 roku na świecie sprzeda się ponad 200 milionów tabletów. W przyszłości rosnąć będzie popyt na urządzenia z odłączanymi klawiaturami.

W oparciu o wyniki sprzedaży z trzech ostatnich kwartałów, IDC prognozuje, że na koniec bieżącego roku sprzedaż tabletów wyniesie 211.3 miliona sztuk, czyli o 8.1% mniej niż w 2014 roku. Z przewidywań wynika też, że konsumenci coraz bardziej będą skłaniali się ku tzw. hybrydom, czyli urządzeniom z odczepianymi klawiaturami, które służą do profesjonalnych zastosowań. Zainteresowanie nimi ma się przełożyć na dwukrotnie większe udziały w następnym roku.

W segmencie tym najbardziej aktywnie działają takie firmy jak Microsoft, Asus czy Acer, a ostatnio do walki włączyły się również Google i Apple ze swoim własnymi propozycjami – tabletami Pixel C i iPadem Pro. Zdaniem specjalistów IDC, ewentualne sukcesy tych urządzeń, jak i nieustannie rosnąca popularności linii Surface doprowadzą do produkcji tańszych alternatyw i zwiększenia popytu.

W tym roku spadło zainteresowanie małymi tabletami (w przedziale od 7 do 9 cali) z 64.1% do 57.7%. Do 2019 roku przewidywane są dalsze spadki, nawet do poziomu 43%. W przypadku urządzeń o średnich rozmiarach (ekrany od 9 do 13 cali) zauważono natomiast wzrost o nieco ponad 6% względem 2014 roku, do poziomu 41.9%. Według prognoz, za około 3 lata zyskają one nawet 13% więcej udziału. Największe sprzęty, z ekranami powyżej 13 cali, będą zyskiwać, ale mowa tutaj o wartości maksymalnie 2% udziału w 2019 roku.

Źródło: IDC

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.