IDC: Urządzenia hybrydowe przyczyną spadku sprzedaży tabletów

Opublikowano: 2016-03-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-idc-tablety-2015IDC opublikowało prognozę dotyczącą rynku tabletów w 2016 roku, spodziewając się kilku znaczących zmian. Urządzenia 2 w 1 będą zyskiwać na popularności, spowalniając sprzedaż tradycyjnych tabletów, która ma być o 5.9% mniejsza niż rok wcześniej.

W 2016 roku rynek urządzeń hybrydowych (tabletów z dołączaną klawiaturą) wzrośnie o 73%. Jeszcze bardziej optymistycznie przedstawiają się przewidywania na kilka następnych lat, kiedy to ich sprzedaż ma osiągnąć poziom 64 milionów egzemplarzy względem 16.6 milionów w ubiegłym roku. Dominującą platformą ma pozostać Windows, którego udziały mają wynieść 74.6% do 2020 roku, głównie kosztem iOS. Prognozuje się, że popularność Androida w segmencie tabletów pozostanie na podobnym poziomie.

news-idc-tablety-2016-2020

IDC spekuluje, że wzrośnie również zainteresowanie konsumentów urządzeniami z ekranami w rozmiarze 9 cali i większym, ale może to potrwać jeszcze nieco czasu z uwagi na takie czynniki jak chociażby darmowa licencja Windows dla sprzętów poniżej 9-cali.

Źródło: Fonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.