IDC o sprzedaży smartfonów w Polsce. Samsung najpopularniejszą marką

Opublikowano: 2016-05-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #pozostali #sprzedaż / wyniki

img-phone-photo-2Z danych firmy IDC wynika, że w pierwszym kwartale 2016 roku w Polsce sprzedano o 7% więcej smartfonów niż przed rokiem – z 1.75 do 1.88 miliona egzemplarzy.

W całym 2015 roku sprzedaż smartfonów w naszym kraju wyniosła 7.5 miliona smartfonów, czyli 73% wszystkich sprzedanych telefonów komórkowych. Dla porównania, w Europie Zachodniej wskaźnik ten wyniósł 88%, jednak można zauważyć, że Polska sukcesywnie dogania bogatsze kraje pod względem penetracji smartfonów.

Udział operatorów w ogólnej liczbie sprzedanych smartfonów spadł z 70% w I kwartale 2015 roku do 56% w I kwartale tego roku. Co więcej, w ujęciu rocznym spadła w Polsce średnia cena smartfona z Androidem – z 225 do 159 euro.

Dane IDC ujawniają, że najpopularniejszymi markami na polskim rynku konsumenckim są Samsung (29%), Huawei (23%) oraz Apple (10%). Rośnie też udział chińskich producentów (wyłaczając Huawei), którzy łącznie zagarnęli w I kwartale 2016 roku 10% całkowitej sprzedaży.

Źródło: IDC

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.