Ideal Conceal Pistol - broń skrywająca się pod postacią smartfona

Opublikowano: 2016-05-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-ideal-conceal-1Pewna firma z Minnesoty przygotowuje swój pierwszy produkt – pistolet w kształcie smartfona, który idealnie wpasowuje się w realia dzisiejszego świata technologii.

Ideal Conceal, startup z Minnesoty, zamierza wydać na rynek dwukomorowy pistolet kalibru .38, który po złożeniu przypomina swoją formą smartfon w etui. W ten sposób można go łatwo i wygodnie schować do kieszeni lub przypiąć klipsem do paska od spodni. Firma pomyślała również o odpowiednim zabezpieczeniu, dlatego też uchwyt broni jest jednocześnie osłoną dla spustu.

news-ideal-conceal-2

Ideal Conceal opisuje na swojej stronie internetowej, że smartfony są wszędzie, więc pistolet będzie mógł łatwo wtopić się w otoczenie i nie wzbudzać podejrzeń osób trzecich, choć oczywiście nie każdemu się to podoba. Bill Johnson, dyrektor wykonawczy National Association of Police Organizations uważa, że koncepcja ukrytej broni palnej, szczególnie w takim przypadku, jest bardzo niepokojąca.

Twórca Ideal Conceal Pistol – Kirk Kjellberg – poinformował, że pistolet będzie do kupienia jeszcze w tym roku w cenie 395 dolarów. Jak wynika z niedawno przeprowadzonego przez CNNMoney wywiadu, wstępne zainteresowanie produktem wyraziło ponad 2500 tysiąca osób.

Źródło: Digital Trends

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.