IHS wyliczył koszt wyprodukowania Galaxy S7

Opublikowano: 2016-03-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-galaxy-s7-1Firma IHS po raz kolejny zabrała się za oszacowanie kosztów produkcji popularnego modelu smartfona. Pod lupą znalazł się Galaxy S7, którego wytworzenie kosztuje Samsunga 255 dolarów.

Oficjalna cena Galaxy S7 w Stanach Zjednoczonych wynosi 670 dolarów. W Polsce za najnowszego flagowca Samsunga musimy zapłacić 3199 złotych. Produkcja jednego egzemplarza, jak wynika z obliczeń IHS, kosztuje Koreańczyków około 255 dolarów, a więc w przeliczeniu zaledwie 985 złotych. Zaskoczenia nie ma – koszta te są dużo niższe niż sklepowa cena, a przy tym porównywalne w przypadku innych smartfonów z tej samej półki. Przykładowo produkcja iPhone’a 6S Plus wynosi nieco ponad 230 dolarów. Należy jednak pamiętać, że w te kwoty nie zostały wliczone koszty marketingu, oprogramowania, logistyki czy opracowania rozwiązań, a więc sumaryczne wydatki potrafią przekroczyć setki milionów dolarów.

news-galaxy7-1Najdroższym komponentem w Galaxy S7 okazał się procesor Snapdragon 820, za którego Samsung płaci 62 dolary. Można się domyślić, że w przypadku autorskiego chipu Exynos 8890 jest to zdecydowanie mniejsza wartość. Nowy aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 12 Mpix kosztuje natomiast 13.70 dolarów.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.