Impreza premierowa i debiut Samsunga Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge w Polsce

Opublikowano: 2015-04-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-samsung-s6launch-10Nowe, długo wyczekiwane smartfony Samsunga wkraczają na polski rynek. Ceny zaczynają się od niespełna trzech tysięcy złotych, a wszyscy zainteresowani mogą również skorzystać z ofert najpopularniejszych polskich operatorów telekomunikacyjnych.

Obydwa flagowce są na ustach niemal wszystkich osób, również tych nie związanych z branżą mobilną. Ich oficjalna prezentacja odbyła się na początku marca tego roku na targach MWC 2015 w Barcelonie, przyciągając całą rzeszę fascynatów najnowszych technologii. Od tego czasu sukcesywnie byliśmy zapoznawani z przeróżnymi informacjami dotyczącymi nowej „galaktyki”. W końcu jednak nastąpił moment premiery Samsunga Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge w Polsce. Impreza stała pod znakiem świetnych sprzętów, pysznego jedzenia i pięknych hostess, a wszystko to przy akompaniamencie muzyki grupy Skalpel. Atmosfera całego wydarzenia była godna tak wielkiej premiery. Przedstawmy zatem, co już wiemy i czego dowiedzieliśmy się na temat najnowszych smartfonów rodziny Galaxy S.

news-samsung-s6launch-2

Samsung Galaxy S6 jest wyposażony w 5.1-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, chroniony przez szkło Corning Gorilla Glass 4. Za wysoką wydajność urządzenia odpowiada procesor Exynos 7420 Octa (cztery rdzenie Cortex A53 1.5 GHz oraz dodatkowe cztery rdzenie Cortex A57 2.1 GHz), układ graficzny Mali T760 oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane i aplikacje użytkownik otrzymuje, w zależności od wersji, 32, 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej. Zdjęcia wykonuje się za pomocą tylnego aparatu 16 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, autofocusem i diodą LED, a do autoportretów i rozmów wideo oddano do użytku przedni aparat 5 Mpix. W smartfonie znajdziemy również LTE, Bluetooth 4.1, Wi-Fi a/b/g/n/ac oraz baterię o pojemności 2550 mAh. Całość kontroluje system Android w wersji 5.0 Lollipop z autorską nakładką na interfejs od producenta.

news-samsung-s6launch-8Samsung Galaxy S6 Edge swoją specyfikacją łudząco przypomina standardowy model. Zmiany dokonały się w kwestii baterii – ta ma pojemnośc 2600 mAh – oraz wyglądu urządzenia, który od S6 odróżnia zagięty z obu stron ekran. Reszta pozostała niezmieniona i w gruncie rzeczy mamy do czynienia z drobną „kosmetyką”, która jednak może robić wrażenie.

Więcej na temat Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge we wstępnej recenzji przygotowanej przez Teleguru, której lekturę gorąco polecamy.

news-samsung-s6launch-7Ceny najnowszych, flagowych smartfonów Samsunga przedstawiają się następująco:

  • Samsung Galaxy S6 32 GB – 2999 zł
  • Samsung Galaxy S6 64 GB – 3399 zł
  • Samsung Galaxy S6 128 GB – 3799 zł
  • Samsung Galaxy S6 Edge 32 GB – 3599 zł
  • Samsung Galaxy S6 Edge 64 GB – 3999 zł
  • Samsung Galaxy S6 Edge 128 GB – 4399 zł

Oba urządzenia są również do nabycia u największych polskich operatorów, którzy od końca marca umożliwiali zainteresowanym składanie zamówień przedpremierowych, z terminem rozpoczęcia wysyłki ustalonym na 17 kwietnia 2015 roku. Pod wskazanymi adresami można zapoznać się z ofertami poszczególnych telekomów:

news-samsung-galaxy-s6-operatorzy

*Zdjęcia zostały wykonane smartfonem Samsung Galaxy S6.

Źródło: Samsung, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.