Indie drugim największym rynkiem smartfonów na świecie

Opublikowano: 2016-02-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-counterpoint-indie-smartfony-1Indie zdetronizowały Stany Zjednoczone i są aktualnie drugim rynkiem mobilnym na świecie. Baza użytkowników smartfonów w tym kraju przekroczyła na koniec ubiegłego roku 220 milionów.

Z danych zebranych przez Counterpoint Research wynika, że Indie zanotowały 15% wzrostu sprzedaży smartfonów w czwartym kwartale 2015 roku. Ogółem, w całym roku na rynek trafiło o 23% więcej tego typu urządzeń niż w 2014 – ponad 100 milionów względem 81.1 milionów egzemplarzy. Aktualnie w Indiach jest około 220 milionów aktywnych użytkowników smartfonów, co pozwoliło na przejęcie pozycji światowego wicelidera, tuż za Chinami.

news-counterpoint-indie-smartfony

Prawie 50% wszystkich telefonów komórkowych sprzedanych w Indiach w zeszłym roku było produkcji krajowej, a trochę ponad 40% stanowiły smartfony. Prawie 30% z nich konsumenci zakupili poprzez sklepy internetowe. Najpopularniejszą marką w czwartym kwartale 2015 roku, zarówno w kategorii smartfonów (28.6%), jak i prostych telefonów (23.6%), okazał się Samsung. Na kolejnych miejscach znaleźli się lokalni producenci – Micromax, Intel oraz Lava. Pierwszą piątkę zamknęło chińskie Lenovo, któremu w smartfonach poszło jednak nieco lepiej i udało się zająć trzecią pozycję w zestawieniu (11.4% udziału).

Źródło: Counterpoint

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.