Infobar A03 – nietypowy smartfon z Japonii, powstały ze współpracy kilku znanych projektantów

Opublikowano: 2015-01-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-infobar-a03Japoński operator telekomunikacyjny – KDDI – zaprezentował smartfona, który swoimi rozwiązaniami, a przede wszystkim wyglądem skusiłby niejednego fana niecodziennego designu.

Po nieudanym i nieciekawie prezentującym się modelu A02, Infobar A03 ma zaoferować znacznie bardziej interesujący, pełen kolorów design. Zamknięty w obudowie wykonanej z anodyzowanego aluminium smartfon zaoferuje 4.5 calowy ekran o rozdzielczości 1080p (1920 x 1080 pikseli), czterordzeniowy procesor Snapdragon 801, 2 GB pamięci RAM, 16 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej, tylny aparat 13 Mpix, przednią kamerę 2 Mpix. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.4 KitKat, ze specjalnie przygotowaną nakładką, za którą odpowiada projektant stron internetowych, Yugo Nakamura.

news-infobar-a03-1

Wygląd urządzenia jest wynikiem pracy kilku designerów. Projektant przemysłowy, Naoto Fukasawa pracował nad serią tych smartfonów od samego początku, stworzył również montowany na ścianę odtwarzacz CD Muji. W smartfonie A03 odpowiada za koncept telefonu i jego pasek informacyjny. Za niezwykle kolorowe obudowy odpowiada szwedzka projektantka graficzna, Maria Dahlgren. Projektant materiałów, Akira Minagawa również stworzył obudowy, jednak w jego przypadku są one przeznaczone dla specjalnej, limitowanej edycji urządzenia. Drewniana stacja dokująca dla smartfona jest dziełem producenta wysokiej jakości mebli, firmy Maruni.

Infobar A03 zadebiutuje w przyszłym miesiącu w Japonii. Nieznana jest jego cena i dokładna data premiery, jak również to, czy pojawi się na pozostałych rynkach na świecie. Patrząc jednak w przeszłość, jest to bardzo wątpliwe, gdyż poprzednie smartfony z tej serii nie wychodziły poza swoją ojczyznę.

Źródło: Engadget

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.