Intel pracuje nad modemem LTE dla przyszłorocznego iPhone-a 7

Opublikowano: 2015-10-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-intel-apple-1Jak informują zachodnie media, Intel oddelegował zespół składający się z tysiąca pracowników, który ma za zadanie opracować modem 7360 LTE. Chip ma być gotowy do użycia w kolejnej generacji iPhone’a.

Tak ogromnych rozmiarów oddział ma być odzwierciedleniem tego, jak poważnie Intel traktuje potencjalną współpracę z Apple, w nadziei na wyparcie dotychczasowego dostawcy – Qualcomma. Biorąc jednak pod uwagę skalę produkcji iPhone’ów i politykę firmy z Cupertino, nie należy spodziewać się jej całkowitego przejścia na rozwiązania Intela, a raczej podobnej strategii co w przypadku procesorów – układ A9 dostarczają zarówno TSMC, jak i Samsung. Dzięki temu możliwe jest zapobiegnięcie albo przynajmniej zmniejszenie ewentualnych problemów z dostawami komponentów.

Apple rzekomo współpracuje ściśle z Intelem, aby jak najlepiej zoptymalizować modem LTE dla kolejnego iPhone’a i co więcej, zatrudnił nawet kilku jego inżynierów, którzy odpowiadają za chip 7630 – wśród nich Bernd Adler, były dyrektor ds. technologii w Intel Wireless. Nie mniej interesująca jest wiadomość o tym, że Apple szykuje się do stworzenia SoC, łączącego procesor i modem, co pozwoliłoby zwiększyć wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię, aczkolwiek tego rozwiązania nie należy spodziewać się zbyt szybko.

Źródło: BGR

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.