Intel stawia na drony

Opublikowano: 2015-08-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-intel-inwestycja-dronyRynek komputerów osobistych i laptopów przeżywa kryzys, dlatego też Intel zamierza rozszerzyć nieco swoją działalność i zapowiedział zainwestowanie 60 milionów dolarów w jednego z hongkońskich twórców dronów.

Nie będzie to jednak zwykła inwestycja, a bardziej początek owocnej współpracy, jako że technologiczny gigant planuje pomóc firmie Yuneec Holding w opracowywaniu nowych dronów, dostarczając do nich swoje chipy. Jak twierdzi CEO Intela, Brian Krzanich – „Mamy w naszych planach drony, które naprawdę zmienią świat i zrewolucjonizują przemysł”.

Co ciekawe, ambicje Intela na zdominowanie rynku dronów pokrywają się z intencjami Qualcomma. Aktualnie obie firmy rywalizują ze sobą w segmencie mobilnym, a teraz walka może przenieść się na nowy grunt. Qualcomm uważa, że jego układy mogą mieć zastosowanie w dronach i kontrolować różne jego aspekty, co w efekcie zredukowałoby liczbę komponentów, z jakich składa się to urządzenie i obniżyłoby jego cenę końcową.

Źródło: Ubergizmo

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.