Inteligentne żarówki w Orange

Opublikowano: 2015-12-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #telefony / urządzenia

news-orange-oort-inteligentne_zarowki-2Od poniedziałku w salonach Orange dostępne będą żarówki OORT, którymi można sterować za pomocą telefonu.

Wyjątkowość smartżarówek firmy OORT polega na tym, że obsługuje się je za pomocą specjalnej, darmowej aplikacji na telefony z Androidem i iOS, łączącej się z nimi poprzez Bluetooth. Dzięki temu paroma kliknięciami można wybrać jeden z 16 milionów kolorów. Rozwiązanie ma też inne ciekawe funkcje, jak chociażby stroboskop (idealne na domową imprezę) czy losowe uruchamianie światła, które imituje obecność domowników. Jedna żarówka świeci przez 50 tysięcy godzin, co przy normalnym użytkowaniu ma wystarczać na około 10 lat.

news-orange-oort-inteligentne_zarowki-1Inteligentne żarówki można przetestować już w ten weekend w salonach Orange Smart Store, a od poniedziałku w tradycyjnych punktach pomarańczowego operatora.

OORT jest jednym ze startupów, z którym Orange nawiązał współpracę w drugiej edycji Orange Fab. Wspólnie z Unitrą wypuścił niedawno opaskę do sterowania domem i mierzenia aktywności fizycznej, po drodze zgarniając też kilka międzynarodowych nagród, m.in. CES 2015 czy „The Most Exciting Company at Bluetooth Media Event in New York 2014”.

Źródło: Orange

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.