Internables - technologia w ciele człowieka

Opublikowano: 2016-01-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #sprzedaż / wyniki

news-technologia-internablesKonsumenci coraz większa rolę przywiązują do poprawy swojego zdrowia i samopoczucia, najczęściej przy użyciu urządzeń ubieralnych. Często jednak urządzenia te są postrzegane jako wizualnie nieatrakcyjne lub niepraktycznie w codziennym użytkowaniu.

Mając na uwadze wypowiedzi respondentów badania Ericsson ConsumerLab, następna generacja sprzętu monitorującego stan zdrowia może przestać być zakładana na ciało. Możliwe będzie umieszczenie urządzenia wewnątrz ludzkiego ciała. Zastosowanie tzw. „internables” początkowo ma być podobne do dzisiejszych sprzętów ubieralnych. Połowa użytkowników smartfonów wierzy, że wewnętrzne czujniki już za trzy lata będą w stanie informować swoich posiadaczy o ich stanie zdrowia.

news-raport-ericsson-internablesOśmiu na dziesięciu posiadaczy smartfonów chce wykorzystywać technologię do ulepszenia percepcji zmysłowej i możliwości poznawczych – w czołówce obszarów do poprawy znalazły się wzrok, pamięć i słuch. Wielu ankietowanych chce również udoskonalić swoje zdolności motoryczne a ponad połowa chce poprawić zdolności komunikacyjne.

Badanie wykazało, że co trzeci z nich jest bardzo zainteresowany implantami rozszerzającymi wzrok i słuch za pomocą informacji pochodzących z Internetu. Najbliższe lata pokażą, czy wearables przekształcą się w „internables”.

Źródło: Ericsson

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.