Internet rzeczy przyniósł Intelowi ponad 2 miliardy dolarów w 2014 roku

Opublikowano: 2015-01-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-intel-iot-finanseSegment ten był wszechobecny na całych targach CES 2015. Myliłby się ten, kto stwierdziłby, że jest to melodia przyszłości. Najnowszy raport finansowy Intela dowiódł, że era Internetu rzeczy trwa w najlepsze.

Gigant technologiczny stwierdził, że ubiegły rok był rekordowo dobry pod względem finansowym. Firma zanotowała dochód w wysokości 2.1 miliarda dolarów w zeszłym roku z samego tylko Internetu rzeczy. To dziesięciokrotnie więcej niż Intel wygenerował z działu zajmującego się mobilnymi rozwiązaniami i komunikacją. Ten z kolei, pomimo swojej dużej wartości, zmniejszył przychody w porównaniu do 2013 roku aż o 85% do kwoty 202 milionów dolarów.

Intel PC Client Group, zajmujący się przede wszystkim procesorami odnotował czteroprocentowy wzrost, przynosząc tym samym 34.7 miliarda dolarów dochodów, a powiązany z tym działem sektor oprogramowania i usług przyniósł jednoprocentową zwyżkę (do 2.2 miliarda dolarów). Wyniki te zostały jednak zmiażdżone przez wspomniane połączone urządzenia należące do dywizji Internetu rzeczy – przyrost o 19%. Jedynie dział Data Center Group dotrzymał tempa jego rozwoju – 18% (14.4 miliarda dolarów).

Bilans całego roku wygląda zatem bardzo dobrze. Przychody wyniosły 55.9 miliarda dolarów, a dochód netto 11.7 miliarda. To było wyjątkowo udane dwanaście miesięcy, jednak Intel poinformował, że na 2015 rok przewiduje nieco gorsze od przewidywań analityków wyniki.

news-intel-curie-modułInternet rzeczy w ujęciu Intela charakteryzuje się m.in. różnorakimi czujnikami, bezprzewodowymi urządzeniami, a także prawdziwie miniaturowymi procesorami. Najlepszym przykładem jest najnowszy moduł Curie wielkości guzika, przeznaczony do zastosowań typu wearable (elektronika noszona) i który skrywa w sobie układ SoC Intel Quark SE, Bluetooth o niskim poborze mocy, czujniki i moduł ładowania akumulatora.

Źródło: The Verge

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.