Internet Rzeczy stanie się nieodłączną częścią domu

Opublikowano: 2016-01-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

news-internet-rzeczy-w-domu-1Ponad połowa użytkowników smartfonów wierzy, że w ciągu najbliższych pięciu lat, domy w których mieszkają będą miały wbudowane czujniki sprawdzające wady konstrukcyjne, pojawiającą się pleśń lub problemy związane z instalacją elektryczną.

Według konsumentów biorących udział w badaniu Ericsson 10 Hot Consumer Trends 2016 przeprowadzonego przez Ericsson ConsumerLab, czujniki rozszerzające zakres działania Internetu Rzeczy mogą być w przyszłości umieszczone bezpośrednio w cegłach, z których budowane są domy mieszkalne. Zdaniem 65% respondentów, w ciągu najbliższych pięciu lat, Internet będzie powszechnie stosowany do sterowania wentylacją i oknami w domu. W przyszłości czujniki w inteligentnych budynkach będą potrafiły odzwierciedlać warunki panujące na zewnątrz. 64% użytkowników wierzy natomiast, że do 2021 roku budynku będą w stanie odwzorować we wnętrzu nasłonecznienie występujące na zewnątrz domu. Każda cegła wyposażona w sensory będzie mogła przekazywać informacje dotyczące otoczenia zewnętrznego i adaptować je wewnątrz budynku.

Firmy budowlane zaczną się również zajmować budową infrastruktury sieciowej. Internet może nam służyć nawet do poprawy powietrza którym oddychamy przebywając w mieszkaniu. Obecnie 54% użytkowników smartfonów jest zainteresowanych posiadaniem czujników optymalizujących jakość powietrza w domu.

Źródło: Ericsson

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.