Internet światłowodowy Orange dociera do miliona gospodarstw domowych

Opublikowano: 2016-06-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #wyniki / raporty

news-orange-ftth-1Już 1 milion polskich gospodarstw domowych, czyli niemal 2.5 miliona Polaków, jest w zasięgu Internetu światłowodowego Orange. Jest dostępny w 26 miastach, a w drugiej połowie roku rozpoczną się inwestycje w 33 kolejnych.

W latach 2016-18 prowadzone będą największe w historii firmy inwestycje w sieć światłowodową, dzięki czemu w zasięgu Internetu światłowodowego (FTTH) znajdzie się docelowo 3.5 miliona gospodarstw domowych. Na ten cel przeznaczonych zostanie do 2.2 miliarda zł.

Zdecydowana większość wydatków na inwestycje przeznaczona zostanie na zakup towarów i usług krajowych firm. Według szacunków badaczy z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA spowoduje, że produkcja polskich firm w ramach całego łańcucha dostaw wzrośnie o 3.02 miliarda zł. Przedsiębiorstwa mogą zatrudnić w najbliższych latach nawet 15 tysięcy dodatkowych pracowników, aby sprostać wzmożonemu popytowi. To mniej więcej tyle miejsc pracy, ile przybyło łącznie w przemyśle i handlu hurtowym w całym 2015 roku.

Dostępność usług światłowodowych Orange można sprawdzić pod tym adresem.

Źródło: Orange

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.