Internet w przestworzach – Wi-Fi w samolotach Lufthansy

Opublikowano: 2014-10-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #technologie #reklamy / promocje

news-lufthansa-wifi1Największy niemiecki przewoźnik lotniczy wprowadza Wi-Fi do swoich samolotów. Póki co dotyczy to tych, podróżujących na trasach średniego zasięgu.

Lufthansa zaoferuje swoim pasażerom na wybranych trasach średniego zasięgu dostęp do mediów społecznościowych, a także duży wybór amerykańskich produkcji filmowych oraz muzyki. Filmy będzie można oglądać w aż ośmiu dostępnych wersjach językowych. Oprócz nich nie zabraknie także popularnych seriali telewizyjnych i 100 płyt CD z muzyką – od muzyki klasycznej przez rock i pop, na audiobookach kończąc. Podrózujący będą mieć również dostęp do programów radiowych, gazet codziennych i magazynów w formie elektronicznej, jak również informacji na temat swojego rejsu.

Na stronie Lufthansa WorldShop dostępne będą najnowsze produkty z różnych kategorii – podróże, lifestyle, sport czy elektronika. Będzie można je zamawiać z dostawą do własnego domu. Nowy serwis dostępny będzie na pokładach 20 Airbusów A321 na trasach do Tel Awiwu, Ashgabat, Baku i na Wyspy Kanaryjskie.

Skorzystać z oferty mogą Ci pasażerowie, którzy przed rozpoczęciem lotu pobiorą bezpłatną aplikację Lufthansa Entertainment lub wtyczkę Microsoft Silverlight na notebooki.

Nowy innowacyjny produkt opiera się na platformie Lufthansa Systems BoardConnect, który poprzez zastosowanie infrastruktury Wi-Fi nie wymaga wyposażenia każdego fotel w skomplikowane okablowanie. Lufthansa Technik rozwinęła i zainstalowała odpowiednie punkty dostępu bezprzewodowego w kabinie.

Źródło: gsmonline

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.