Internet w setkach miejskich autobusów od 2016 roku

Opublikowano: 2015-11-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-wifi_w_autobusach-mza-1W przyszłym roku w autobusach komunikacji miejskiej pojawi się Wi-Fi w technologii LTE. W wyniku zakończonego przetargu wybrany został dostawca odpowiednich rozwiązań.

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie poinformowały o wybraniu najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na zakup 600 urządzeń typu Hot-Spot do autobusów. Złożyła ją firma CCA (Computer Consultant Association), której zadaniem będzie zapewnić dostęp do Internetu we wszystkich pojazdach przewoźnika. Punkty dostępowe będą wykorzystywały technologię LTE. Limit transferu na pasażera wynosić będzie natomiast 2 Mb/s.

Dokładna data wprowadzenia Wi-Fi w autobusach nie została podana, ale najprawdopodobniej stanie się to na początku 2016 roku.

Źródło: MZA

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.