Internet w warszawskim metrze dzięki LTE Orange

Opublikowano: 2014-12-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Internet mobilny

news-orange-lte-metro1Jeszcze w tym roku pasażerowie warszawskiego metra będą mogli zacząć korzystać z szybkiego internetu bezprzewodowego.

Jak poinformował na swoim blogu rzecznik prasowy Orange, Wojciech Jabczyński, na otwarcie pierwszego odcinka drugiej linii metra będzie w nim dostępny zasięg czterech polskich operatorów sieci komórkowych – “Orange, Play, Plus i T-Mobile dogadały się, prace są na ukończeniu i wszystko powinno być gotowe od razu na otwarcie pierwszego odcinka. Przypomnę, że według zapowiedzi miasta ma to być połowa grudnia” – stwierdził Jabczyński.

news-orange-lte-metroOrange nie zapomina także o pozostałej części warszawskiego metra – Jeśli chodzi o pierwszą linię to zasięg Orange we wszystkich tunelach (dotychczas był na stacjach i części tuneli), pojawi się w pierwszej połowie 2015 roku. W tym wypadku modernizację również prowadzą wspólnie wszyscy operatorzy, chociaż Play ma już zainstalowane swoje urządzenia. Prace trwają, ale w przeciwieństwie do drugiej linii, mogą być prowadzone w tylko ściśle określonym czasie, ponieważ metro musi normalnie funkcjonować” – wyjaśnił rzecznik Orange Polska.

Operator poinformował również, że po zakończeniu prac w obu liniach, użytkownicy będą mogli korzystać z Internetu LTE.

Źródło: Orange

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.