iOS 8 znalazł się w 72% urządzeń Apple

Opublikowano: 2015-02-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-ios8-statystykaStatystyki Apple, dotyczące App Store wykazały, że obecnie prawie trzy czwarte iPhone’ów, iPadów i iPodów touch działa pod kontrolą systemu iOS 8.

W ramach przypomnienia – po zaledwie kilku dniach od wydania iOS 8 dla wszystkich urządzeń z jabłkiem w logo, mobilny system podbił niemal połowę z nich – został zainstalowany na 46% sprzętów Apple. Wpływa na to przede wszystkim praktycznie nieistniejąca fragmentacja platformy.

Najświeższe dane ujawniają, że iOS 8, którego najnowsza kompilacja niedawno została opublikowana, stanowi już 72% całości (4 punkty procentowe więcej względem stycznia bieżącego roku), podczas gdy jego poprzednik, iOS 7, znajduje się w 25% urządzeń Apple (iPhone’ach, iPadach i iPodach). Pozostałe 3% należy do wcześniejszych odsłon systemu. Statystyki te mierzone są przy pomocy sklepu App Store.

Co ciekawe, tuż przed premierą iOS 8, „Siódemkę” można było znaleźć w ponad 90% mobilnych sprzętów firmy z Cupertino.

Jako porównanie warto też przytoczyć statystyki systemu Google. W przypadku Androida mamy do czynienia ze znaczenie większą fragmentacją, z związku z czym żadna odsłona tego OS-a nie jest w stanie osiągnąć rezultatów, jakimi może się pochwalić iOS 8. Wciąż najpopularniejszy Android Jelly Bean napędza „zaledwie” 44.5 wszystkich urządzeń opartych na tej platformie. Najnowszy, ale nadal nieudostępniony dla wielu smartfonów Lollipop dopiero wkroczył do zestawienia, notując wynik na poziomie 1.6%. O wynikach poszczególnych wersji Androida można poczytać w tym miejscu.

Źródło: Apple Insider

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.