iOS 9 na 84% urządzeń Apple

Opublikowano: 2016-04-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-apple-ios9Apple opublikował aktualne statystyki dotyczące dystrybucji poszczególnych wydań iOS. Najnowsza wersja systemu operacyjnego znajduje się już na zdecydowanej większości wspieranych iPhone’ów, iPadów i iPodów.

Z danych Apple wynika, że iOS 9 został zainstalowany na 84% wszystkich jego urządzeń. Jest to wzrost o 7% względem statystyk z lutego. iOS 8 stanowi obecnie 11% udziału, zaś ze starszych wersji platformy korzysta zaledwie 5% użytkowników.

Świetny wynik iOS 9, osiągnięty na przestrzeni miesięcy solidnych wzrostów i pomimo różnych problemów technicznych, powinien zagwarantować temu wydaniu uzyskanie ponad 90% udziału tuż kolejną wielką aktualizacją, której prezentacja odbędzie się na czerwcowej konferencji WWDC 2016.

Tymczasem w obozie androidowej konkurencji, nieustannie trapionej przez nadmierną fragmentację, możemy zauważyć, że najnowszy Marshmallow znajduje się na jedynie 4.6% urządzeń z zielonym robocikiem. Najpopularniejszą edycją systemu pozostaje Android Lollipop z 35.8% udziału w rynku, a tuż za nim plasuje się KitKat z 2013 roku (33.4%).

Źródło: Apple, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.