iOS 9 szybko opanował urządzenia Apple

Opublikowano: 2015-12-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-apple-ios9Najnowsza, oficjalna wersja systemu iOS została wydana w połowie września i od tego czasu zaskarbiła sobie przychylność milionów użytkowników, znajdując drogę do zdecydowanej większości urządzeń Apple.

Android od Google ma wiele korzyści i jego ogólna dostępność powoduje, że trafia do całej gamy sprzętów. Jednak w wynik nadmiernej fragmentacji nowsze wersje systemu pojawiają się na niektórych smartfonach i tabletach ze sporym opóźnieniem lub też wcale. Problem ten dotyczy Apple w małym stopniu, ponieważ firma ma klarowną politykę dotyczącą iOS, co roku uaktualniając swoją platformę i udostępniając ją nawet dla posiadaczy starszych iPhone’ów, iPadów i iPodów.

Z najnowszych danych, datowanych na 30 listopada bieżącego roku, wynika, że iOS 9 został już zainstalowany na 70% wszystkich urządzeń. Na iOS 8 pozostało 22% użytkowników, zaś ze starszych edycji korzysta tylko 8% osób. Tymczasem najnowszy konkurent z obozu Google – Android 6.0 Marshmallow – trafił w podobnym okresie do zaledwie 0.3% smartfonów i jego ekspansja jest bardzo powolna. Raczej nie należy spodziewać się, że zbliży się do wyników najaktualniejszej edycji systemu Apple. Wystarczy wspomnieć, że starsze odsłony Androida, jak Lollipop czy dwuletni KitKat mają odpowiednio około 26 i 38% udziału.

Źródło: Apple

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.