iOS 9 złamany przed premierą

Opublikowano: 2015-09-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #wideo #Apple #systemy operacyjne

news-ios9-jailbreakW przyszłym tygodniu, 16 września, Apple zamierza wydać finalną wersję iOS 9 dla swoich urządzeń mobilnych. Tymczasem hakerowi ukrywającemu się pod pseudonimem „iH8snow” już teraz udało się odblokować system, czyli wykonać tzw. Jailbreak oprogramowania.

Swoim dokonaniem pochwalił się na YouTubie, publikując ponad 3-minutowy filmik i tym samym udowadniając, że najnowsza edycja systemu od Apple wcale nie jest niemożliwa do złamania. Prezentacja odbyła się przy wykorzystaniu iPhone’a 5 działającego na iOS 9 w wersji GM (build 13A340), ale jak zapewnia „iH8snow”, jego Jailbreak działa również na iOS 9.1 beta. Dodał on jednak, że nie planuje publikować swojego dzieła. Zainteresowani będą musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać na innych deweloperów, którzy przygotują swoją wersję Jailbreaka już po premierze nowego iOS-a.

Jailbreak to proces pozbycia się ograniczeń nałożonych przez Apple na swoją platformę. W efekcie, użytkownik zyskuje specjalne uprawnienia, dzięki którym może dowolnie modyfikować system, w tym jego wygląd oraz otrzymuje dostęp do plików systemowych. Ponadto, możliwe jest wtedy wgrywanie aplikacji spoza App Store.

Źródło: 9to5Mac

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.