iPad Air 3 wielkim nieobecnym 2015 roku?

Opublikowano: 2015-08-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki #plotki

news-apple-ipad-air3Apple zaprezentuje w tym roku nowe modele iPadów, ale wśród nich najprawdopodobniej zabraknie iPada Air 3 – potwierdzają kolejne źródła.

Według Digitimes, Apple szykuje nową wersję iPada mini, która będzie znacznie udoskonalona względem zeszłorocznego modelu, oferującego tylko takie nowości jak wsparcie dla technologii Touch ID i inne warianty kolorystyczne. iPad mini 4, jak wskazują różne doniesienia, doczeka się również nowego designu, upodabniającego urządzenie do iPada Air 2. Niestety, Digitimes nie dotarło do informacji na temat specyfikacji i funkcji tabletu. Serwis podaje jednak, że dostawcy Apple pracują już nad komponentami dla następcy iPada mini 3.

Kolejnym tabletem, który ma się pojawić na rynku jeszcze w tym roku jest iPad Pro z 12.9-calowym wyświetlaczem, przeznaczony przede wszystkim dla konsumentów biznesowych. Tak duże urządzenie miałoby niewielu konkurentów w podobnym segmencie (m.in. rozwiązania od Microsoftu) i mogłoby okazać się strzałem w dziesiątkę. W świetle tych doniesień, nieobecność iPada Air 3 w 2015 roku wydaje się być jak najbardziej uzasadniona. Sprzedaż tabletów z roku na rok spada, więc Apple nie potrzebuje w swojej ofercie zbyt wielu propozycji, które w gruncie rzeczy nie różnią się od siebie zbyt mocno.

Na wyjaśnienie wszelkich tajemnic musimy poczekać do 9 września, kiedy to prawdopodobnie odbędzie się konferencja firmy z Cupertino i prezentacja najnowszych produktów.

Źródło: BGR

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.