iPad Pro idealny do wielozadaniowości i drogi jak MacBook – nowe przecieki na temat tabletu

Opublikowano: 2015-09-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły

news-apple-ipad_pro-1Wszyscy czekamy na nowe iPhone’y, ale nie należy zapominać, że planowana na 9 września konferencja Apple poświęcona będzie również wielkiemu iPadowi Pro z 12.9-calowym ekranem. Nowych informacji na temat tabletu dostarczył serwis 9to5Mac.

Powołując się na źródła, które miały okazję zapoznać się z urządzeniem, 9to5Mac zebrał i przedstawił kilka nowych szczegółów dotyczących kierowanego do biznesu iPada Pro. Tablet, a właściwie jego ekran, określany jest mianem „potwora”, który poprzez swoje rozmiary umożliwia niezwykle płynną i swobodną pracę z dwoma aplikacjami jednocześnie. Co ważne, aplikacje te mogą być uruchomione w pełnej okazałości, ze wszystkimi funkcjami, tak jakby były odpalone na osobnych ekranach. Rozwiązanie to różni się od multitaskingu, który zadebiutuje w innych iPadach, w tym w iPadzie Air 2 czy nadchodzącym iPadzie mini 4 wraz z iOS 9 – w tych modelach programy na podzielonym ekranie zostają m.in. odpowiednio zmniejszone/zeskalowane.

Z innych informacji na temat iPada Pro warto wymienić, że ma on być wyposażony w nowy chip Apple A9X, jedno złącze Lightning, cztery głośniki stereo oraz opcjonalny modem LTE i ma pracować pod kontrolą systemu iOS 9.1. Podstawowy wariant urządzenia będzie miał 64 GB pamięci wbudowanej, ale dostępny będzie też model ze 128 GB. Tablet ma być oferowany w kolorach złotym (gold), srebrnym (silver) oraz gwiezdnej szarości (space gray), w cenie zbliżonej do kwoty, jaką należy zapłacić za mniejszego MacBooka, czyli około 1000 dolarów. Przedsprzedaż ruszy w październiku, a wysyłka ma nastąpić dopiero pod koniec listopada tego roku. W zestawie z tabletem nie będzie natomiast obecny rysik ze wsparciem dla technologii Force Touch – akcesorium trzeba będzie dokupić osobno.

Źródło: 9to5Mac

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.