iPad Pro otrzyma rysik? Jobs nie byłby zadowolony

Opublikowano: 2015-01-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #plotki

news-apple-rysik-ipadO istnieniu rzekomego iPada Pro z ekranem o przekątnej 12.9 cala wiadomo nie od dziś. Teraz pojawiła się informacja, zgodnie z którą tablet miałby być obsługiwany przy pomocy rysika.

Znany analityk firmy KGI Securities, Ming-Chi Kuo, którego informacje do tej pory zazwyczaj się sprawdzały podał do wiadomości, że Apple planuje wprowadzić do nowego iPada obsługę rysikiem. Akcesorium to miałoby podnieść komfort i wygodę korzystania z urządzenia, szczególnie wśród osób, które z tabletu korzystają w codziennej pracy, np. w celu obróbki zdjęć czy obsługi programów graficznych.

news-apple-stylusZdaniem Kuo użytkownicy nie będą jednak musieli używać stylusa do normalnych zastosowań, w tym konsumpcji treści multimedialnych, zatem nie będzie on dostępny w jednym zestawie sprzedażowym z iPadem. Rysik miałby być sprzedawany osobno i wykorzystywać złącze Lighting. Zgodnie z doniesieniami ma też otrzymać bardziej zaawansowane funkcje, jak wbudowany żyroskop i akcelerometr.

news-apple-stylus-2Wiarygodność tych informacji może potwierdzać złożony niedawno przez Apple wniosek patentowy w tej sprawie, według którego gigant z Cupertino mógłby wprowadzić rysik do swoich przyszłych produktów.

iPad Pro z 12.9 calowym ekranem ma się pojawić na rynku w drugiej połowie 2015 roku.

Źródło: Fonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.