iPady ze wsparciem dla wielozadaniowości?

Opublikowano: 2015-05-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple

news-ipad-multitaskingTablety Apple mogą w końcu doczekać się multitaskingu z prawdziwego zdarzenia, umożliwiając użytkownikom pracę z wieloma aplikacjami naraz.

Najnowsze pogłoski sugerują, że firma z Cupertino zaprezentuje na czerwcowej konferencji dla deweloperów (WWDC 2015) funkcję wielozadaniowości dla iPadów. Nie wiadomo jednak czy będzie to dotyczyć wszystkich modeli czy też stanie się jedynie domeną nadchodzącego iPada Pro, który wraz ze swoim dużym (rzekomo 12.9-calowym) wyświetlaczem wydaje się być oczywistym kandydatem. Umożliwienie użytkownikom wykorzystania tak dużej przestrzeni poprzez dzielenie ekranu na kilka części i pracę z więcej niż jedną aplikacją jednocześnie byłoby niezwykle przydatnym i długo wyczekiwanym dodatkiem.

Początkowo, wielozadaniowość miała zostać wprowadzona już w iOS 8, jednak jak się okazało na WWDC w 2014 roku, Apple nie było gotowe do zaprezentowania tej funkcji, ani też oddania jej do użytku. Projekt został następnie przesunięty na okres debiutu iOS 8.1. Firma skupiła się później na realizacji innych planów, a multitasking zszedł na boczny tor. Zadecydowano zatem, że najlepszym wyjściem będzie zaimplementowanie tej funkcji w iOS 9.

Ponadto spekuluje się, że Apple planuje wprowadzić wsparcie dla wielu użytkowników, lecz najprawdopodobniej nie zdąży z tym na czas konferencji i prezentacji nowej odsłony systemu operacyjnego.

Źródło: Techspot

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.