iPhone 5 ma wadliwe baterie. Apple je wymieni

Opublikowano: 2014-08-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

Apple Iphone 5c

Apple Iphone 5c

Koncern Apple ogłosił program wymiany baterii w iPhone’ach 5. Nie we wszystkich. Tylko tych wyprodukowanych jesienią 2012 i zimą 2013 roku.

Baterie w niektórych smartfonach serii iPhone 5 mogą mieć wbudowane wadliwe baterie, które wyczerpują się wcześniej niż przewiduje producent – tej treści komunikat wydał koncern Apple. Firma z Cupertino zaznacza, że chodzi jedynie o egzemplarze telefonów wyprodukowane pomiędzy wrześniem 2012 a styczniem 2013 roku.

Aby sprawdzić, czy ogniwo kwalifikuje się do wymiany w ramach wspomnianego programu użytkownik musi odwiedzić specjalną stronę serwisową Apple i wpisać numer seryjny telefonu. Jeżeli system potwierdzi, że bateria jest wadliwa należy przekazać telefon do autoryzowanego serwisu Apple, gdzie akumulator zostanie za darmo wymieniony.

Apple ma dobrą wiadomość dla tych użytkowników, którzy już wcześniej, po odkryciu słabej żywotności baterii w swoim iPhonie 5, postanowili ją wymienić płacąc z własnej kieszeni około 250 złotych. Otóż jeżeli okaże się, że było to ogniwo objęte programem wymiany, poniesiony koszty zostaną zwrócone przez producenta telefonu.

Na razie ogłoszona przez Apple akcja obejmuje użytkowników w Stanach Zjednoczonych i w Chinach. Od 29 sierpnia 2014 roku ma funkcjonować także w innych krajach na świecie, w tym także w Polsce.

Źródło: Apple

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.