iPhone 5e nazwą nowego, 4-calowego smartfona Apple?

Opublikowano: 2016-01-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły

news-iphone-5e-1Nadchodzący, wyposażony w 4-calowy wyświetlacz smartfon Apple, o którym od miesięcy trwają nieustanne spekulacje, może doczekać się zupełnie innej nazwy, niż się spodziewano.

O nowym, mniejszym iPhone’ie wiemy coraz więcej z każdym kolejnym przeciekiem. Jednakże równie intrygująca, jak specyfikacja modelu, jest kwestia jego nazewnictwa. Początkowo określano go mianem iPhone’a 6c. Później źródła podawały, że ostatecznie trafi do sprzedaży jako iPhone 7c, identyfikując się z pozostałymi propozycjami Apple na ten rok. Chińskie źródła są jednak zdania, że 4-calowiec otrzyma nazwę…iPhone 5e. Litera „e” ma ponoć oznaczać „enhanced”, czyli ulepszony, co ma sugerować, że urządzenie będzie nieco zmodyfikowanym iPhone’em 5s.

Niepokojące są jednak doniesienia, jakoby iPhone’ 5e miał być wyposażony w gorsze podzespoły, niż do tej pory sądziliśmy. Najprawdopodobniej zabraknie procesora A9 i 2 GB RAM, w miejsce których wskoczy starszy układ A8 i zaledwie 1 GB pamięci operacyjnej. Poza tym, ma on otrzymać główny aparat 8 Mpix, wsparcie dla usługi Apple Pay oraz VoLTE (Voice over LTE).

Cena, jaką ma sobie zażyczyć Apple za nowego smartfona, wyniesie około 500 euro. Premiera spodziewana jest na pierwszą połowę tego roku.

Źródło: Times News

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.