iPhone 5S z 8 GB wbudowanej pamięci jeszcze w tym roku?

Opublikowano: 2015-09-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #plotki

news-iphone_5s-8gb-1Nowe iPhone’y ujrzały światło dzienne, więc starsze modele powoli odsuwane są na boczny tor. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że Apple chce zaoferować coś dla mniej zamożnych klientów – dobrze znanego iPhone’a 5S, ale w wersji z 8 GB pamięci wewnętrznej.

Smartfon miałby zastąpić wycofanego z oferty iPhone’a 5C i pojawić się w sprzedaży w okolicach grudnia tego roku. Jeśli wierzyć plotkom, przeznaczeniem „nowego” modelu mają być wschodzące rynki, na których dominują słuchawki z Androidem i Windows Phone, z uwagi na ich ogólną przystępność cenową. Problem w tym, że źródła tej informacji podają również, że cena iPhone’a 5S 8 GB ma być wyższa niż ta, której Apple zażyczył sobie za 16-gigabajtowy wariant iPhone’a 5 C. Chociaż nie podano dokładnej kwoty, spekuluje się, że może ona wynieść nawet około 399 dolarów. Niestety, w takim wypadku opłacalność zakupu smartfona zmalałaby niemal do zera, szczególnie, że 8 GB pamięci na dane i aplikacje oraz brak czytnika kart microSD to obecnie zdecydowanie zbyt duża niedogodność, przez którą większość skieruje się raczej w stronę konkurencyjnych rozwiązań.

Źródło: Ubergizmo

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.