iPhone 5se nagra filmy w 4K?

Opublikowano: 2016-03-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #plotki

news-iphone5se-4k-1Od premiery iPhone’a 5se dzieli nas zaledwie kilka dni. Na jego temat napisano już wiele, lecz na światło dzienne wychodzą kolejne intrygujące szczegóły – najnowsze odnoszą się do zastosowania w smartfonie aparatu z iPhone’a 6S.

Plotki głoszą, że na zaplanowanej na 21 marca konferencji lub tuż przed nią, Apple pokaże wideo w rozdzielczości 4K nakręcone przy pomocy iPhone’a 5se. Pracownicy firmy przebywali ponoć w ubiegłym tygodniu w Nowym Jorku, gdzie trwały przygotowania odpowiedniego materiału.

Oznacza to, że nowy smartfon może odziedziczyć po iPhone’ie 6S nie tylko układ scalony Apple A9, który umożliwia nagrywanie w jakości 4K przy 30 klatkach na sekundę oraz Full HD i HD w zwolnionym tempie (odpowiednio 120 i 240 kl./s), ale również 12-megapikselowy aparat iSight z obsługą funkcji Live Photos. Oprócz tego urządzenia ma być wyposażone w czytnik linii papilarnych Touch ID i moduł NFC do płatności Apple Pay.

Jeśli przedpremierowe informacje się potwierdzą, jedyną znaczącą różnicą pomiędzy iPhone’em 5se i iPhone’em 6S, nie licząc rozmiarów, może być brak wsparcia dla technologii 3D Touch.

Źródło: Apple Insider

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.