iPhone 6S najwydajniejszym smartfonem 2015 roku

Opublikowano: 2016-01-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-iphone-6s-1Firma AnTuTu przygotowała coroczne zestawienie 10 najwydajniejszych smartfonów na rynku. Do tej pory jednak uwzględniane były tylko modele na Androidzie. Zmieniło się to wraz z najnowszą wersją oprogramowania testującego, dzięki czemu na liście po raz pierwszy mogły znaleźć się propozycje od Apple.

Trzeba przyznać, że jak na debiut, urządzenia z iOS poradziły sobie wyśmienicie. iPhone 6S (Plus) dosłownie zmiażdżył konkurentów, uzyskując wynik równy 132 620 punktów. Kolejny w klasyfikacji Huawei Mate 8 miał na swoim koncie „jedynie” 92 746 punktów. Oznacza to, że flagowiec Apple był o około 40% wydajniejszy od wicelidera. Na podium załapał się też Meizu Pro 5, mając nieco ponad 86 tysięcy punktów.

Kolejne dwa miejsca zajęte zostały przez smartfony najpopularniejszej androidowej marki – Samsunga. Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge Plus okazały się znacznie mniej wydajne od największego konkurenta z obozu z Cupertino w testach AnTuTu. Nie mniej interesująco przedstawia się wynik iPhone’a 6 (Plus) z 2014 roku, wyposażonego w teoretycznie przestarzałe komponenty, m.in. procesor A8. Pokazał on miejsce w szeregu wielu innym słuchawkom z Androidem, plasując się na szóstej pozycji i wyprzedzając m.in. OnePlus 2 i Huawei Nexus 6P.

news-antutu-najwydajniejsze-smartfony-1Rezultaty rankingu „AnTuTu Global Top 10 Best Performance Smartphones” pokazały, że bardziej od mocnej specyfikacji technicznej liczy się dopracowane oprogramowanie. Dlatego też prezentujący się mniej imponująco „na papierze” iPhone 6S zdołał zdominować konkurentów z ośmiordzeniowymi procesorami i 3-4 GB pamięci RAM na pokładzie.

Mimo wszystko warto pamiętać, że wyniki testów syntetycznych to nie wszystko i nie powinny one rzutować na ostateczną decyzję o kupnie danego modelu smartfona.

Źródło: AnTuTu

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.