iPhone 7 może spełniać normy wodoszczelności

Opublikowano: 2015-09-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #plotki

news-iphone7-wodoodpornosc-1Nie opadła jeszcze wrzawa po nowych iPhone’ach 6S, ale już teraz możemy powiedzieć, że rozpoczyna się festiwal plotek na temat siódmej generacji smartfona. Najnowsze doniesienia z Chin sugerują, że iPhone 7 będzie wodoodporny.

W siedzibach Apple trwają prace nad kolejną serią niezwykle popularnego smartfona, a niektóre źródła donoszą, że w produkcji są już pierwsze prototypy iPhone’a 7 i z ich informacji wynika, że nie będzie on metalowy. Firma z Cupertino ma ponoć zastosować materiał jeszcze mocniejszy od aluminium 7000, które znalazło się w iPhone’ach 6S i 6S Plus. Zmianie ulec ma też kształt szkła chroniącego ekran – mówi się o „całkowicie płaskim panelu LCD” i rezygnacji z zaokrągleń zastosowanych w najnowszych modelach, co miało za zadanie ułatwić obsługę gestami.

Jedną z najważniejszych nowości ma być wprowadzenie wodo- i pyłoszczelności do iPhone’a 7. Chińskie źródła twierdzą, że Apple, wzorując się na swoim smartwatchu, może zdecydować się na przeniesienie z niego pewnych rozwiązań do przyszłorocznego flagowca. Na przykład, telefon może otrzymać zamknięty we własnej obudowie układ scalony, silikonowe uszczelki czy też powłokę hydrofobową dla pokrycia komponentów elektrycznych. Oprócz tego wiemy, że Apple planuje, aby iPhone 7 był najcieńszym smartfonem w jego dotychczasowej ofercie (grubość w granicach 6 do 6.5 mm).

Źródło: Apple Insider

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.