iPhone 7 Plus 32 GB wyraźnie wolniejszy od pojemniejszych wersji

Opublikowano: 2016-10-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-iphone7-1Serwis GSMArena przeprowadził test pamięci flash w najnowszych iPhone’ach 7. Niepokojąco wypadły wyniki 32 GB wersji smartfona.

Przykładowo w testach prędkości odczytu i zapisu danych 32-gigabajtowy iPhone 7 Plus miał odpowiednio 691 Mb/s i 39.6 Mb/s. Dla porównania, iPhone 7 z pamięcią 128 GB może się pochwalić 926 Mb/s dla odczytu i 308 Mb/s dla zapisu.

Niestety, iPhone 7 Plus 32 GB poległ również w starciu z iPhone’em 6s Plus z 64 GB pamięci. Ubiegłoroczny model był wyraźnie lepszy w testach Basemark OS II Memory, PassMark Disk Mark oraz PassMark Storage Write. Przegrał jedynie w teście na odczyt danych (628 Mb/s) i podczas kopiowania 5 minutowego filmu w 4K – zajęło mu to minutę, gdy iPhone 7 Plus 32 GB wykonał zadanie w 52 sekundy.

news-iphone7plus-32gb

GSMArena nie miał innego egzemplarza smartfona, żeby zweryfikować czy podobnymi wynikami charakteryzują się wszystkie modele z 32 GB pamięci, czy może jest to kwestia zależna od różnych dostawców podzespołów.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.