iPhone 7 Plus z aparatem od LG

Opublikowano: 2016-05-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #LG #Sony #sprzęt / podzespoły

news-iphone-7-1Najnowsze doniesienia wskazują, że LG zastąpi Sony w roli głównego dostawcy modułu podwójnego aparatu do iPhone’a 7 Plus.

Sony, które początkowo miało przejąć znaczną część dostaw aparatów do kolejnej generacji smartfonów Apple, boryka się ponoć z problemami natury produkcyjnej, nie nadążając z wytwarzaniem odpowiedniej liczby modułów. Jako przyczynę określa się kwietniowe trzęsienie ziemi w Kumamoto, które doprowadziło do zniszczeń sprzętu oraz infrastruktury fabryki Kumamoto Technology Center, zajmującej się m.in. matrycami CMOS.

Chris Chang z firmy Nomura Securities stwierdza, że w takiej sytuacji Apple skieruje się do LG, które przejmie większość udziałów w dostawach podwójnego aparatu do iPhone’a 7 Plus. Nie wiadomo jednak, jak długo potrwa taki stan rzeczy i czy Sony nie powróci za jakiś czas do roli głównego kontrahenta Apple.

Specjalista przewiduje również, że tylny aparat zostanie wyposażony w optyczną stabilizację obrazu zarówno w modelu iPhone 7, jak i iPhone 7 Plus. Należy dodać, że w przypadku poprzednich generacji smartfonów OIS miały tylko 5.5-calowe iPhone’y 6 Plus i 6s Plus.

Źródło: 9to5Mac

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.