iPhone 7 prawdopodobnie bez złącza słuchawkowego

Opublikowano: 2016-01-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #plotki

news-iphone7-gniazdo_sluchawkowePo kontrowersyjnych informacjach sprzed kilku tygodni, kiedy to japońskie źródła podały, że kolejna generacja iPhone’a zostanie pozbawiona portu słuchawkowego, pojawiły się nowe doniesienia potwierdzające te rewelacje.

Chińskie portale Anzhuo i Wei Feng, powołując się na informatorów związanych z dostawcami komponentów dla Apple, poinformowały, że gigant z Cupertino rzeczywiście zrezygnuje z implementacji złącza jack 3.5 mm w iPhone’ach 7. W zamian, kablowe słuchawki podłączone będą przy pomocy portu Lightning, z którego amerykański producent chce zrobić jedyny, uniwersalny standard. W sprzedaży ma się też pojawić specjalna przejściówka, dzięki której użytkownicy będą mogli dalej korzystać z dotychczasowych słuchawek, jednak można się spodziewać, że jej cena nie będzie szczególnie zachęcająca. Wystarczy przypomnieć sobie przejściówkę Lightning-HDMI, którą wyceniono swego czasu na 50 dolarów.

Powodami, dla których Apple zdecyduje się na tak odważny ruch, są podobno chęć odchudzenia flagowego smartfona i zwiększenie sprzedaży bezprzewodowych słuchawek. Choć w przypadku wielu plotek mamy nadzieje, że się spełnią, w tym przypadku trzymamy kciuki, aby do tak kontrowersyjnej i niepotrzebnej zmiany nie doszło.

Źródło: MacRumors

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.