iPhone 7S z ekranem OLED?

Opublikowano: 2016-03-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły

news-apple-oled-iphoneZa kilka miesięcy poznamy iPhone’a 7, a na horyzoncie pojawiają się już pierwsze informacje o jego następcy. Sugerują one zmianę technologii wykonania wyświetlacza.

Według japońskiego dziennika Nikkei, Apple przejdzie z LCD na OLED w 2017 roku, wraz z iPhone’em 7S. Wcześniejsze spekulacje sugerowały, że nastąpi to dopiero przy okazji premiery iPhone’a 8 w 2018 roku lub jeszcze później. Warto dodać, że firma z Cupertino podobno prowadzi rozmowy z LG i Samsungiem w sprawie dostaw paneli OLED – kontrakt ma opiewać na kwotę około 12 miliardów dolarów.

Dla Apple zastosowanie OLED-ów w iPhone’ach może przynieść wiele korzyści. Ekrany w tej technologii są m.in. cieńsze i bardziej elastyczne od LCD, oferują wyższy poziom jasności, a przy okazji pozwalają na nieco większą oszczędność baterii.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.