iPhone SE ma problem z Bluetooth

Opublikowano: 2016-04-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-iphone-se-7W ciągu ostatnich dwóch tygodni wielu świeżych nabywców iPhone’a SE uskarżyło się na problem z dźwiękiem wydobywającym się ze słuchawek podłączonych przez Bluetooth.

Posiadacze nowego smartfonu Apple raportują o bardzo słabej jakości dźwięku przy zastosowaniu bezprzewodowych słuchawek i zestawów głośnomówiących. Problem występuje w trakcie połączeń telefonicznych, głosowej nawigacji i rozmów wideo, a z opisów niezadowolonych użytkowników wynika, że dźwięk jest „robotyczny” i wyraźnie zniekształcony. Wielu z nich twierdzi, że ich poprzednie modele iPhone’ów działały w tym względzie bez zarzutu. Sytuacja nie dotyczy natomiast strumieniowania muzyki za pośrednictwem Bluetooth.

Z zebranych informacji można wywnioskować, że problem dotyka iPhone’a SE działającego zarówno na iOS 9.3, jak i 9.3.1, niezależnie od modelu czy operatora. Niedawno wydana wersja beta iOS 9.3.2 zdaje się nie naprawiać błędu.

Nie wiadomo, czy wadliwe działanie Bluetooth tkwi w oprogramowaniu czy samym sprzęcie. Użytkownicy próbowali, niestety bezskutecznie, różnych metod na usunięcie usterki, wliczając w to zmianę karty SIM, przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu (w tym ustawień sieciowych) oraz ponowne parowanie akcesoriów z Bluetooth.

Apple poinformowało, że jest świadome istnienia problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem. Przypomnijmy, że w 2014 roku podobnej sytuacji doświadczyli użytkownicy urządzeń producenta, którzy zaktualizowali system do wersji iOS 8 – mieli oni trudność w połączeniu przez Bluetooth swoich iPhone’ów do samochodowego systemu audio. Pomocna okazała się wówczas aktualizacja do iOS 8.1.

Źródło: MacRumors

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.