iPhone SE zbiera owoce popularności w Chinach

Opublikowano: 2016-03-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-iphone-se-4iPhone SE trafi na półki sklepowe ostatniego dnia marca. Od samego początku cieszy się jednak niemałym zainteresowaniem – według CNBC w Chinach zamówiono przeszło 3.4 miliona egzemplarzy smartfona.

Chociaż liczba pre-orderów robi wrażenie, chińscy sprzedawcy są zgodni, że iPhone SE nie oferuje niczego rewolucyjnego i na dłuższą metę może nie osiągnąć sukcesu np. iPhone’a 6S. W rezultacie smartfon jest sprzedawany w niższej niż oficjalna cenie lub z okresowym rabatem (sugerowana cena za wariant 16 GB wynosi 3288 juanów, czyli około 500 dolarów). Z wyliczeń CNBC wynika, że około 882 tysiące sztuk nowego modelu Apple zostało zamówionych w sieci sklepów JD.com, ponad 1.7 miliona w Suning, zaś prawie 890 tysięcy rezerwacji dokonano poprzez Gome. Najpopularniejsze okazały się wersje w kolorze złotym i różowego złota.

Zaprezentowany 21 marca iPhone SE jest wyposażony w 4-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 640 x 1136 pikseli, procesor Apple A9, 2 GB RAM, 16 lub 64 GB pamięci wbudowanej oraz aparat 12 Mpix z możliwością kręcenia wideo w jakości 4K. Ceny urządzenia zaczynają się od 2149 złotych. Więcej tutaj.

Źródło: CNBC, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.