iPhone-y 6S z Force Touch nowej generacji

Opublikowano: 2015-09-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły

news-apple-iphone-force_touchNowe iPhone’y mają być wyposażone w technologię rozpoznawania różnych stopni nacisku na ekran, jednak w odróżnieniu od jej odpowiednika z Apple Watch, znanego pod nazwą Force Touch, w smartfonach znajdzie się kolejna generacja tego rozwiązania – 3D Touch Display.

Kryjąca się pod tą nazwą technologia stanowi rozwinięcie funkcjonalności Force Touch i zamiast dwóch poziomów nacisku na wyświetlacz, będzie odróżniać trzy – stuknięcie, naciśnięcie oraz dłuższe wciśnięcie. Otwiera to nowe możliwości przed programistami, którzy będą mogli jeszcze bardziej rozbudować sterowanie poszczególnymi elementami interfejsu, a użytkownicy otrzymają dodatkowe metody ułatwiające i przyspieszające korzystanie z aplikacji. Przykładowo, pierwszy stopień nacisku może uruchomić dany program, drugi aktywować konkretną funkcję, a trzeci wyświetlić pomocnicze menu kontekstowe, dzięki czemu unikniemy mozolnego przedzierania się przez poszczególne okienka, w poszukiwania jednej opcji. Z 3D Display deweloperzy będą też mogli tworzyć nowe rodzaje gier, które wykorzystają wszelkie zalety płynące z tej technologii.

Niewykluczone również, że iPhone’y 6S i 6S Plus otrzymają Taptic Engine – mechanizm odpowiadający za przekazywanie „dotyku” w postaci wibracji o różnej intensywności na użytkownika w momencie np. otrzymania powiadomienia.

Prezentacja nowych smartfonów Apple odbędzie się już w środę, 9 września, w trakcie organizowanej przez producenta konferencji.

Źródło: 9to5Mac

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.