iPhone’y w teście wydajności

Opublikowano: 2016-05-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły

news-apple-iphone-speedtestNa przestrzeni niemal 10 lat od premiery pierwszego iPhone’a technologia poczyniła ogromny krok do przodu. Jak wielka różnica dzieli poszczególne modele topowego produktu Apple?

EverythingApplePro przeprowadził wideotest porównujący szybkość działania wszystkich dotychczas wydanych iPhone’ów, poczynając od iPhone’a 2G do najnowszego iPhone’a SE. Sprawdzony został m.in. czas uruchamiania telefonu, w czym najlepiej wypadł wspomniany model SE. Tuż za nim znalazły się iPhone 6S Plus i iPhone 6S. Na kolejnych miejscach iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus. O dziwo, ostatnie miejsce w tej kategorii zajął iPhone 4S.

Pod uwagę wzięte zostały również wyniki benchmarku GeekBench i jak się okazało – zwycięzcą ponownie został iPhone SE z 2550 punktami w teście na wydajność jednego rdzenia oraz 4445 punktami w wielordzeniowości. W teście HTML5 każdy ze smartfonów od iPhone’a 4S wzwyż zanotował 419 punktów, zaś w badaniu prędkości uruchamiania aplikacji kamery iPhone 5 i nowsze modele uzyskały podobne czasy.

W materiale możemy także zobaczyć, który ze smartfonów Apple ma najgłośniejszy głośnik i jak przedstawiają się temperatury urządzeń w najcieplejszych miejscach po 10 minutach od włączenia programów GFXBench i AnTuTu.

Źródło: EverythingApplePro

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.