Islamiści zmusili firmę do zmiany nazwy

Opublikowano: 2014-09-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #technologie #pozostali #gry / aplikacje

news-isis-softcard-1Marka ISIS musiała zmienić swoją nazwę na Softcard po tym, jak okazało się, że może być kojarzona z islamską grupą terrorystyczną.

ISIS – technologiczny start–up zajmujący się płatnościami bezgotówkowymi za pomocą smartfonów i systemu NFC oświadczył, że zmienia nazwę na Softcard.

Nie byłoby w tej informacji niczego szczególnego, gdyby nie niecodzienne okoliczności, które zmusiły wspomnianą firmę do przemianowania.

Otóż okazuje się, że ISIS to także nazwa używana przez islamską grupę terrorystyczną działającą na terenie Syrii i Iraku. Stało się o niej głośno na świecie po tym, jak jej członkowie dokonali okrutnej egzekucji na amerykańskim dziennikarzu Jamesie Foleyu. W swoim oświadczeniu kierownictwo dawnej firmy ISIS, a obecnie Softcardu tłumaczy, że nie chce być ona kojarzona z krwawą działalnością terrorystyczną, czemu trudno się dziwić.

Źródło: Cnet

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.