Jak radzi sobie Nokia bez działu mobilnego?

Opublikowano: 2014-10-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Nokia #sprzedaż / wyniki

img-nokia-connectingpeoplpe-1Fińskie przedsiębiorstwo pozytywnie zaskoczyło, prezentując wyniki sprzedaży w III kwartale 2014 roku.

Działem, który generuje największą sprzedaż jest Nokia Networks. Jest to trzeci na świecie dostawca infrastruktury dla sieci komórkowych. W III kwartale bieżącego roku wydział ten osiągnął sprzedaż na poziomie 2.9 miliarda euro. Wynik ten jest większy o 13% względem 2013 roku (2.6 miliarda euro). Rezultat ten udało się uzyskać m.in. dzięki realizacji projektów rozbudowy sieci LTE w Ameryce Północnej i Chinach.

Sekcja Here zajmująca się innowacjami z dziedziny nawigacji satelitarnej, uzyskała sprzedaż netto na poziomie 236 milionów euro. W porównaniu do poprzedniego roku, w którym uzyskano 211 milionów euro, daje to wzrost o 12%.

Co się tyczy Nokia Technologies – dział odpowiedzialny za patenty i odkrycia odnotował wzrost o 9%. Przełożyło się to na sprzedaż netto w wysokości 152 milionów euro (140 milionów rok wcześniej). Tutaj oczywiście największy wpływ na obecną sytuację miała większa niż do tej pory sprzedaż licencji dla Microsoftu.

Sprzedaż netto od stycznia tego roku wyniosła łącznie 8.9 miliarda euro, przekładając się na trzyprocentowy wzrost w porównaniu do 2013 roku. Zysk operacyjny wyniósł 1.11 miliarda euro, względem 1.03 miliarda w trzech pierwszych kwartałach poprzedniego roku. W samym tylko III kwartale zysk operacyjny sięgnął 457 milionów euro, będąc wynikiem o 33% wyższym od 344 milionów euro sprzed roku i o 32% względem II kwartału tego roku.

Jak się okazuje, Nokia nie składa broni i pomimo bezpowrotnej utraty działu mobilnego bardzo szybko rozwija się na innych polach, notując przy tym świetne wyniki sprzedażowe.

Źródło: Nokia

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.