Japan Airline wyszkoli pracowników przy pomocy Hololens

Opublikowano: 2016-04-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #sprzęt / podzespoły

news-japan-airlines-hololensJapan Airline zapowiedział wprowadzenie okularów holograficznych Microsoft Hololens, które mają posłużyć jako jedna z metod szkolenia załogi samolotów.

Każda firma ma własne sposoby na przygotowanie pracowników do ich przyszłych obowiązków. Czasami są to specjalne warsztaty, innym razem materiały wideo zaznajamiające z miejscem pracy i zadaniami, jakie daną osobę czekają. W niektórych przypadkach bywa również tak, że od razu jest się wrzucanym na głęboką wodę, a pracodawca liczy, że szybko dostosujemy się do postawionych warunków.

Na zupełnie inne, bardziej technologiczne podejście postawiły linie lotnicze Japan Airline – do szkoleń pracowników wykorzystają rozszerzoną rzeczywistość. Pomogą w tym opracowane przez Microsoft okulary Hololens. W ten sposób firma będzie mogła efektywniej szkolić kadrę, częściowo rezygnując z tradycyjnych rozwiązań, jak chociażby papierowe instrukcje obsługi. Przykładowo, przyszli mechanicy z pomocą urządzenia zyskają możliwość wglądu w różne elementy samolotu i obejrzenia ich pod każdym kątem, dzięki czemu powinni szybciej nauczyć się konserwacji silnika. Załoga kokpitu będzie mogła z kolei obejrzeć i opanować działanie wszystkich przycisków, bez konieczności opierania się na dotychczasowych, mniej wygodnych rozwiązaniach.

news-japan-airlines-hololens-1

Japan Airline przyznał, że początkowo rozważał wdrożenie gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Problem jednak w tym, że urządzenie wymaga podłączenia do komputera za pomocą kabla. Microsoft Hololens ma nad konkurencją tę zaletę, że działa bezprzewodowo.

Źródło: Ubergizmo

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.